21 İyul 2019
20 İyul 2019
"Neftçi" və "Səbail" bu gün mübarizəyə qoşulur - Avroliqada
"Neftçi" və "Səbail" bu gün mübarizəyə qoşulur- Avroliqada İDMAN 14:05 2019-07-10

Futbol üzrə Avropa Liqasında 1-ci təsnifat mərhələsinin ilk oyunları keçirilir.

Unikal.org  xəbər verir ki, ilk oyun günündə 3 qarşılaşma baş tutub. İngiltərəli baş məşqçi Stiven Cerrardın çalışdırdığı “Renycers” klubu Cəbəllütariqin “Sent Josefs” komandasının qonağı olub və 4 cavabsız qolla qalib gəlib. Split “Hayduk”u səfərdə “Qzira Yunayted”i məğlub edibsə, Sofiya ÇSKA-sı da “Titoqrad”a divan tutub.

UEFA Avropa Liqası, 1-ci təsnifat mərhələsi, ilk oyunlar

9 iyul

Sent Josefs (Cəbəllütariq) – Reyncers (Şotlandiya) 0:4
Qol
: Cek, 50. Ojo, 56. Qoldson, 68. Morelos, 77.

Qzira Yunayted (Malta) – Hayduk (Xorvatiya) 0:2
Qol
: Qyurkso, 44. Dolçek, 90.

ÇSKA (Sofiya, Bolqarıstan) – Titoqrad (Monteneqro) 4:0
Qol
: Evandro, 40. T.Rodriqes, 53. Ceferson, 55. Malinov, 72.

10 iyul

19:55 Jeness Eş (Lüksemburq) – Tobol (Qazaxıstan)

11 iyul

17:30 Pünik (Ermənistan) – Şkupi (Makedoniya)
18:00 Ordabası (Qazaxıstan) – Torpedo (Kutaisi, Gürcüstan)
18:45 Ventspils (Latviya) – Teuta (Albaniya)
19:00 Alaşkert (Ermənistan) – Makedoniya (Skopye, Şimali Makedoniya)
19:30 AEK (Kipr) – Petrokub (Moldova)
19:30 Laçi (Albaniya) – Hapoel (Beer-Şeva, İsrail)
19:30 Narva Trans (Estoniya) – Buduçnost (Monteneqro)
20:00 KuPS Kuopio (Finlandiya) – Vitebsk (Belarus)
20:00 Səbail (Azərbaycan) – Universitatya Krayova (Rumıniya)
20:30 Riteryay (Litva) – Klaksvik (Farer adaları)
20:30 Balzan (Malta) – Domjale (Sloveniya)
20:30 Rujomberok (Slovakiya) – Levski (Sofiya, Bolqarıstan)
21:00 Pandev Akademiyası (Makedoniya) – Jrinski (Bosniya və Herseqovina)
21:00 Brann (Norveç) – Şemrok Rovers (İrlandiya)
21:00 Bröndbü (Danimarka) – İnter Turku (Finlandiya)
21:00 Kruzeyders (Şimali İrlandiya) – B36 Torshavn (Farer adaları)
21:00 Debretsen (Macarıstan) – Kukesi (Albaniya)
21:00 Dinamo (Tiflis, Gürcüstan) – Enqordani (Andorra)
21:00 Kauno Jalgiris (Litva) – Apollon (Kipr)
21:00 Liepaya (Latviya) – Dinamo (Minsk, Belarus) 
21:00 Makkabi (Hayfa, İsrail) – Mura (Sloveniya)
21:00 Malmö (İsveç) – Ballimena (Şimali İrlandiya)
21:00 Molde (Norveç) – Reykyavik (İslandiya)
21:00 Şaxtyor (Soliqorsk, Belarus) – Hibernians (Malta)
21:00 Radnik (Bosniya və Herseqovina) – Spartak (Trnava, Slovakiya)
21:00 Speranta (Moldova) – Neftçi (Azərbaycan)
21:30 Fola Eş (Lüksemburq) – Çixura (Gürcüstan)
22:00 Olimpiya (Lyublyana, Sloveniya) – RFS (Latviya)
22:00 Konnah Kuey (Uels) – Kilmarnok (Şotlandiya)
22:30 Çukariçki (Serbiya) – Banants (Ermənistan)
22:30 Europa (Cəbəllütariq) – Legiya (Polşa)
22:30 Dunayska Streda (Slovakiya) – Krakoviya (Polşa) 
22:30 Zeta (Monteneqro) – Videoton (Macarıstan)
22:30 Styaua (Rumıniya) – Milsami (Moldova)
22:45 Aberdin (Şotlandiya) – Rovaniemi (Finlandiya)
22:45 Kliftonvill (Şimali İrlandiya) – Hauqesun (Norveç)
22:45 Kork Siti (İrlandiya) – Proqres (Lüksemburq)
22:45 Sent Patrik (İrlandiya) – Norçöpinq (İsveç)
23:00 Honved (Macarıstan) – Jalgiris (Litva)
23:00 Şiroki Briyeq (Bosniya və Herseqovina) – Kayrat (Qazaxıstan)
00:00 Breydablik (İslandiya) – Vaduts (Lixtenşteyn)
00:00 Styarnan (İslandiya) – Levadiya (Estoniya)